Valiliğimiz Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezinin düzenlediği ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odasının katkıları ile 'Avrupa Fırsatlarını Eurodesk ile Keşfedin' konulu konferans bugün İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi toplantı salonunda Eurodesk Türkiye Temas Noktası Ali Yılmaz tarafından yapıldı.

Konferansa Valiliğimiz AB, Dış İlişkiler Birim Sorumlusu Bakanlık Müşaviri Ali Hıdır, İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Muharrem Demir, Müdür Yardımcısı Hülya Annakkaya, AB Proje Kulübü Öğretmenleri İhsan Erdoğan Şimşek, Cengiz Güney, Cevriye Durdu ve yaklaşık 120 öğrenci katıldı.

Konferansta Avrupa Birliği'nin Tarihi, Avrupa Birliği Eğitim Politikası, Hayatboyu Öğrenme Programları ve Gençlik Programları hakkında bilgilendirme yapılırken gençlik programlarının alt başlıkları ve programların teknik bilgilerine yer verildi. Katılımcılara Avrupa Birliği Türkiye delegasyonun Avrupa'yı Keşfedelim!, Avrupa Birliği Nasıl Çalışır isimli kitapçıklar ile Eurodesk Türkiye'nin broşürleri dağıtıldı. Program soru cevap bölümü yapılarak sonlandırıldı.