Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Valiliğimiz Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezinin başarılı çalışmaları için teşekkür mektubu gönderdi.

26 Mayıs - 2 Haziran 2013 tarihleri arasında ülkemizde ve tüm Avrupa ülkelerinde düzenlenen Avrupa Gençlik Haftası kapsamında ülkemiz genelinde gerçekleştirilmiş olan seminer, konferans, atölye çalışamaları, tiyatro gösterileri vb. 181 etkinlik ile yaklaşık 70.000 vatandaşımızın Avrupa fırsatları konusunda bilgilendirilmesi sağlanarak büyük başarıya imza atılmıştır.

Avrupa Birliği Bakanlığı'nın AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) 'a bağlı Eurodesk Temas Noktası olarak 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren Valiliğimiz Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezine hitaben Valiliğe gönderilen mektupta Sayın Bakan 'Valiliğiniz bünyesinde Eurodesk Temas Noktası olarak başarılı bir şekilde faaliyet gösteren Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi'ne vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür eder, bu desteğinizin devamını dilerim' dedi.

Eurodesk Türkiye Temas Noktası olarak Valiliğimiz AB Birimi 2013 yılı ilk altı ayda 8 eğitim, 4 konferans, 3 bilgilendirme toplantıları düzenlemiştir. Avrupa Birliği'nin sunduğu sosyal, kültürel ve eğitim imkân ve fırsatlardan daha fazla faydalanabilme ve ilimizin Avrupa Birliği hibe fonlarından daha fazla yararlanabilmesine yönelik faaliyetleri devam etmektedir.

Ayrıca Eurodesk Türkiye yeni web sitesi ile gençlere daha kolay ve daha çabuk hizmet sunmaya başlamıştır. (http://eurodesk.ua.gov.tr)