İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Avrupa Birliği Müzakere Süreci Bilgi Güncelleme ve AB Fonları Eğitim Programı'nın ilk etabı 27-28 Haziran 2013 tarihlerinde Valiliğiz Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Bakanlık Müşaviri Ali HIDIR'ın katılımıyla Ankara'da gerçekleştirilmiştir.

İki gün süreyle devam eden programda açılış konuşmaları İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn. Aziz YILDIRIM, Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn. Dr. Mehmet CANGİR ve İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Sn. Abdurrahman KORUCU tarafından gerçekleştirilmiştir.

Eğitim Programı kapsamında İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkan Yardımcısı Sn. Dr. Rıfat ALTAN, Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı ve Türk Ulusal Ajansı Başkan V. Bülent Özcan, Avrupa Birliği Bakanlığı Katılım Politikası Başkanlığı Koordinatörü Dr. Ferda Akgül, Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Koordinatörü Dr. İlksen Hilal Yıldır ve Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı - Halkla İlişkiler Uzmanı Dr. Rana KASAPOĞLUsunumlarını gerçekleştirilmiştir.

27 Haziran 2013 günü akşam yemeği sonrası çay eşliğinde Valiliklerde görevli personeller ve Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Sn. Abdurrahman KORUCU, Daire Başkan Yardımcısı Sn. DR. Rıfat ALTAN ve Daire Başkanlığında görevli uzman ve personellerin katılımlarıyla Valilik AB Proje Ofislerinin ihtiyaçlarının konuşulacağı sohbet toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Program kapsamında valiliklerimiz tarafından örnek projeler sunulmuş, tecrübeler diğer il valiliklerimiz çalışanlarıyla paylaşılmış, mevcut durumun analizi ve geliştirilmesi odaklı bir çalışma ile eğitim programı tamamlanmıştır.