Avrupa Birliğine Uyum Danışma ve Yönlendirme toplantısı 05.03.2014 tarihinde Giresun Valiliği Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Barış Demirtaş'ın başkalık ettiği toplantıya, Çanakçı Kaymakamı, Eynesil Kaymakamı, Görele Kaymakamı, Tirebolu Kaymakamı, KOSGEB İl Müdürü, İl Kültür ve Turizm Müdürü, Kamu kurum ve kuruluşları, Meslek Odaları, Birlikler ve STK temsilcilerinden 65 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, Erasmus+ (2014-2020) programı ve açık hibe programları hakkında detaylı bilgiler verildi. Valilik AB Birimi, ilçelerimiz ve merkez kurum ve kuruluşların 2013 yılı faaliyet raporu katılımcılar ile paylaşıldı. Yerelde AB internet sitesinin genel tanıtımı yapıldı. Toplantıda verilen kısa bir aradan sonra Valiliğimiz AB Biriminin yürütmekte olduğu Doğu Karadeniz Ekoturizm Kriterleri Araştırma Raporu çıktıları kitapçık, broşür ve ağ haritası paylaşıldı, Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün Engelliler Destek Programı (EDES 2013) kapsamında yürütmekte olduğu Engelsiz Turizmde Örnek Model Giresun Projesinin açılış toplantısı yapıldı. Ulaşılabilirlik Destek Projesi kapsamında Giresun İl Özel İdaresinin Herkes için Ulaşılabilir Hükümet Konağı Projesi hakkında sunum gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Eurodesk Türkiye Temas Noktası ve Giresun Valiliği Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi personeli Ali Yılmaz tarafından yapılan toplantı sunumlarına aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir.

Sunum Dosyaları