Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Çanakçı Kaymakamlığı tarafından hazırlanan 'Bölgesel Kalkınma için Bizde Varız' isimli projenin eğitimlerine Görele Öğretmenevi başlandı.

Teknik Destek projeleri içeresinde yer alan Proje Döngü Yönetimi Eğitimi 'DOKA Giresun Yatırım Destek Ofisinden Özge Adıgüzel tarafından veriliyor. 10-14 Eylül tarihlerinde verilecek olan Eğitime Eynesil, Görele, Piraziz ve Çanakçı Kaymakamlıkları tarafından belirlenen toplam 18 kişilik bir grup katlıyor.

Proje Eğitmeni Özge Adıgüzel 'Çanakçı Kaymakamlığı tarafından Ajansımıza sunulan proje Hibe Yoluyla desteklenme kararı alınmıştır. 18 kişiden oluşan bir ekip Proje Hazırlama Eğitimleri alarak yeni açılacak olan hibe programlarına proje hazırlama ve sunma konumuna geleceklerdir. Bölgesel Kalkınma için bu tür eğitimler çok önemlidir. Giresun Valiliği de bu tür eğitimleri desteklemekte ve Giresun ilinde bütün ilçelerde proje kültürünün gelişmesi için ayrı bir çaba göstermektedir.' dedi

DOKA Giresun Yatırım Destek Ofisinden Özge Adıgüzel ' Proje Döngü Yönetimi Eğitimleri Giresun ilindeki Kamu Kurum ve kuruluşlarıyla Sivil Toplum Kuruluşlarının proje kültürünün gelişimi hedeflenmektedir. Her ilçede proje yazan ve yürüten ekip oluşması ilimizin kalkınması için önemlidir.' şeklinde devam etti.

Görele Öğretmenevinde düzenlenen Bölgesel Kalkınma İçin Bizde Varız isimli projenin son günü olan 14 Eylül tarihinde DOKA Giresun Yatırım Destek Uzmanı Faruk Sönmez tarafından Yeni Teşvik Yasası ile ilgili işadamlarına yönelik olarak bilgilendirme yapılacağı da ifade edildi.

Öte yandan Giresun Valiliği Proje Ofisinden Proje Koordinatörleri ve Proje Uzmanlarının da Proje Döngü Yönetimi Eğitimine katılması gözlerden kaçmazken, Giresun Valiliğinin yeni açılacak olan çeşitli Hibe Programlarına hazırlıklar yaptığı şeklinde yorumlandı.