Özürlüler Destek Programı (ÖDES) 2012 Yılı Teklif Çağrısının Tanıtım Toplantısı dün Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, ÖDES Projelerinin 2012 yılı için yeni yayınlanan teklif çağrılarının hayırlı olmasını dileyerek devletin özürlülere yardımlarının devam edeceğini belirtti. Katılımcılardan bu yıl daha fazla proje sunmalarını isteyen Çelik, proje hazırlık safhasında Valilik Proje Ofisinden her türlü danışmanlık hizmetini alabileceklerini sözlerine ekledi.

Ardından Valilik Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Birim Görevlisi Ali Yılmaz tarafından katılımcılara ÖDES 2012 yılı Teklif Çağırısı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda proje tekliflerinin 11 Ekim 2012 tarihine kadar Valilik Proje Ofisine teslim etmeleri gerektiği belirtilerek, bu safhada proje ofisi tarafından proje hazırlayan kuruluşlara danışmanlık hizmeti verileceği kaydedildi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Yüksel Çelik'in yanı sıra İlçe Kaymakamları, İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Vekili Recep Demir, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden, İl Sağlık Müdürlüğünden, Giresun Üniversitesinden temsilciler ve özürlüler alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları yetkililer i katıldı.