Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün koordinesinde Özürlüler Destek Programı (ÖDES) kapsamında hazırlanan ve mali destek almaya hak kazanan "Aile Temelli Koruyucu Ruh Sağlığı Eğitimi Projesi" doğrultusunda Giresun Başar Otel'de yapılan eğitim semineri sona erdi.

Bu seminerde katılımcılara, Uzman Dr İsmail Çetin tarafından ruhsal hastalıklar ve tedavi yolları ile hastası bulunan ailelere öneriler ile Tirebolu Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Erdoğan Kara tarafından Özürlü Evde Bakım Mevzuatı hakkında bilgiler verildi

Bu kapsamda görevli olan personellerin katıldığı seminer bir hafta boyunca devam ederek sona erdi.

Programın sonunda İl Müdürü Recep Demir, 'Özürlü evde bakım heyet üyelerine ve engelli ailelerine eğitim verilerek toplumun ruh sağlığı açısından risk altında bulunan gruplarının ruh sağlığını koruyarak engellilerin toplum içerisinde bakılmaları artık daha iyi desteklenmiş olacaktır.' şeklinde konuştu.

Uzman Dr. İsmail Çetin ise programın çok yararlı olduğunu katılımcıların zihinlerinde artık özürlü aileleri hakkında birçok sorunun yanıt bulduğunu, sohbet ortamında karşılıklı sorulu cevaplı çok verimli bir hizmet içi eğitim etkinliği yapıldığını belirtti.

Programa katılan 65 personelin eğitimi tamamlanarak Katılım Belgeleri İl Müdürü Recep Demir ve Uzman Dr. İsmail Çetin tarafından katılımcılara verilerek program tamamlandı.

Proje kapsamında: Bundan sonra üç büyük konferans düzenlenerek 1200 kişiye ruh sağlığı konusunda bilgilendirme yapılması amaçlanmaktadır. Öte yandan bu proje için toplam 93.900 TL. bütçe ayrılmıştır.


Bu programa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Recep Demir, Uzman Dr. İsmail Çetin ve İl Merkezi ile İlçelerden gelen görevli personeller katıldı.