Valiliğimiz Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülmekte olan 'Doğu Karadeniz Ekoturizm Kriterleri Araştırma Raporu (DOKA EKAP)' projesi kapsamında Bölgemizde ekoturizm eğitim toplantıları eğitmen proje koordinatörü Ali Hıdır ve proje asistanı Ali Yılmaz tarafından düzenlendi.

Toplantılar; 25 Kasım 2013 tarihinde Giresun Valiliği Kitaplık ve Dokümantasyon Merkezinde, 26 Kasım 2013 tarihinde Ordu Kültür Merkezinde, 27.11.2013 tarihinde Trabzon Valiliği Toplantı Salonunda, 28 Kasım 2013 tarihinde Rize Ticaret Borsası Toplantı Salonunda, 29 Kasım 2013 tarihinde Gümüşhane Valiliği Toplantı Salonunda ve 2 Aralık 2013 tarihinde Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantılara; Doğu Karadeniz Bölgesinde hizmet veren turizm işletmeleri, turist rehberleri, Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları, il kültür ve turizm müdürlükleri, ilçe kaymakamlıkları, valilikler, üniversiteler ve ekoturizm konusunda bilgi almak isteyen vatandaşlar katıldı.

Toplantılarda; Doğu Karadeniz Ekoturizm Kriterleri Araştırma Raporu (DOKA EKAP) isimli projenin tanıtımı, Avrupa'dan ekoturizm örnekleri, Kalkınma Ajansı turizm teklif çağrıları, Avrupa Birliği'nin turizm teklif çağrıları hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca Doğu Karadeniz Bölgesinde ekoturizm tesislerinin ihtiyaçlarının ve yörenin ekoturizm potansiyelinin belirlenmesi, turistlerin ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanması amacıyla SWOT analizi çalıştayı yapılmıştır. Anket yöntemi ile mevcut durum analizi ve ekoturizm öncelikleri belirlendi.

Toplantılarda yapılan sunumu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Toplantılarda Yapılan Sunumu ve Orijinal Fotoğrafları İndirmek İçin Tıklayınız...