Valiliğimiz Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanarak Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında destek almaya hak kazanan TR90/13/DFD/191 referans numaralı 'Doğu Karadeniz Ekoturizm Kriterleri Araştırma Raporu (DOKA EKAP)' isimli projenin Açılış Toplantısı 5 Kasım 2013 Salı günü Saat: 14.00'da Giresun Valiliği Konferans Salonunda gerçekleşecektir.

Toplantıda; Doğu Karadeniz İllerine yönelik Ekoturizm potansiyellerinin belirlenmesi ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi sunulacaktır.

Ayrıca projenin tanıtımında; Bölgenin turizm çeşitliliği ve ekoturizm imajının ulusal ve uluslararası arenada farkına varılması sağlamak için Ekoturizm kriterlerinin araştırma raporu, Doğu Karadeniz Bölgesinde ekoturizm faaliyeti gösteren tesisler, çiftlikler ve STK'lara ekoturizm kriterleri hakkında verilecek bilgilendirme ve eğitimler. Ekoturizm ağı ile bölgedeki tesislerin birbirleri ile haberleşmelerini sağlamak için ortak kullanıma açık olacak web sitesinin tanıtımı. Ortak Ekoturizm Logosu tasarımı ile turizmde ekolojik markalaşma konularında paylaşımlarda bulunulacaktır.