Türkiye ve Danimarka arasındaki işbirliğinin arttırılması ve iki ülkedeki firmaların ortak Ar-Ge çalışmalarının Eurostars Programı kapsamında desteklenmesi için Türkiye ve Danimarka Ortak Proje Çağrısı'na proje başvurularınızı 1 Mart 2012 tarihine kadar yapabilirsiniz.

EUROSTARS Programı'nın amaçlarına paralel olarak ticarileşme potansiyeli yüksek ve pazara yönelik ürün ve süreçlerin geliştirilmesine yönelik, her iki ülkeden en az birer kuruluşun katılmasıyla oluşturulacak projeler, bu çağrı kapsamında TÜBİTAK ve DASTI (Danish Agency for Science and Innovation) tarafından EUROSTARS çerçevesinde desteklenecektir.

Bu çağrıda aşağıdaki teknoloji alanları öncelikli olmak üzere tüm alanlarda oluşturulan EUROSTARS projeleri Türkiye - Danimarka ortak çağrısına sunulabilecektir.

• Elektronik ve Bilgi Teknolojileri
• Gıda, Tarım ve Biyoteknoloji
• Çevre

1 Ocak 2012 tarihi itibariyle açılan çağrıya, proje başvurusu yapmak ve EUROSTARS elektronik başvuru formuna ulaşmak için www.eurostars-eureka.eu adresindeki web sitesine kayıt olunmalıdır. Siteye kayıt olunduktan sonra hazırlanan elektronik başvuru formunun en geç 1 Mart 2012 tarihi saat 20:00'ye kadar EUROSTARS Sekretaryası'na gönderilmesi gerekmektedir.

Türkiye - Danimarka Çağrısına başvurmak isteyen firmalarımızın proje başvurusu öncesinde TÜBİTAK EUREKA Ofisi ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Çağrı metni hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

-Çağrı Metni

Soru ve görüşleriniz için irtibat kişisi:

Hasan Burak TİFTİK
EUREKA Proje Sorumlusu

TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi
Atatürk Bulvarı No: 221
06100 Kavaklıdere/Ankara eureka@tubitak.gov.tr Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir