Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Operasyonu (IQVET-II) Hibe program kapsamında Giresun Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim Derneği (HEGEM) tarafındanyürütülmekte olan 'Bilişim Mobil Yazılım Trendi ' adlı hibe projesi kapsamında "Kariyer Günü" etkinliği, 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 09:30'da, Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.


Bilişim sektöründe dünya çapında bilgisayar oyunları geliştiren CRYTEK Firması sahibi Faruk YERLİ, firmanın yazılım geliştirme uzmanlarından Fatih ÖZBAYRAM ve iş geliştirme uzmanı Ferhan ÖZKAN ile Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim Derneği Başkanı aynı zamanda Giresun Üniversitesi akademisyenlerinden Yrd. Doç. Dr. Rahman ÇAKIR'ın konuşmacı olarak katıldıkları panele öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.


Bilgisayar oyun sektöründe söz sahibi olan firmanın kuruluş öyküsünün ve sektörün genel durumunun anlatıldığı panelde, bu alanda çalışma yapacaklara izleyecekleri yol hakkında tavsiyelerde bulunuldu.


Giresun Üniversite akademik idari personeli, öğrenciler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ayrıca lise öğrencilerinin de yoğun katılımının olduğu program sonunda katılımcılara, günün anısına hazırlanan teşekkür plaketleri takdim edildi.