Giresun Valiliği Proje Ofisince hazırlanan 'Giresun Yatırımcısına Arazi Arıyor' Projesi Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından hibe yoluyla desteklenme kararı alındı.

05 Nisan 2012 tarihinde yayımlanan teşvik yasası kapsamında Giresun iline gelecek olan yatırımcılara yol göstermek amacıyla hazırlanan projenin kısa bir süre içinde hayata geçirilecek. Giresun genelinde Gıda, Tekstil, Turizm ve Hayvancılık sektörlerine yatırım yapmak isteyenlere yatırımcılara yol gösterecek olan bu projenin yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılaması bekleniyor.

Tekstil yatırımcısı Alper Cebeci '5 Nisan 2012 tarihinde Başbakanımızın tarafından açıklanan Teşvik uygulamalarından sonra Mayıs ayı içerisinde Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'i ziyaret ettik. Sayın Vali'den yatırım arazisi istedik. Vali Şahin bize yardımcı olmaya çalıştı fakat kurum ve kurumlardaki işleyiş yatırımımızın gecikmesine sebep oldu. Vali Dursun Ali Şahin olayın ehemmiyetinin farkında olmalı ki; kısa bir süre sonra Giresun gündemine 'Giresun Yatırımcısına Arazi Arıyor Projesiyle çıktı.' dedi.

Projenin toplumun tüm kesimlerini ilgilendirdiğini ve istihdama ve Giresun'a çok ciddi katma değer sağlayacağını belirten Cebeci, desteklerinden dolayı Vali Şahin'e teşekkür etti.

Proje Koordinatörlüğü'nü Giresun Valiliği Projesi Ofisinden Gökhan Özarslan yürütüyor.