Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim Derneği'nin Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı-Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Hibe Programı kapsamında yürütülmekte olan 'Giresun Kızlarını Kazanıyor' adlı hibe projesi kapsamında Yaşam Koçluğu ve Kariyer Rehberliği Eğitimleri 15-20 Şubat 2016 tarihleri arasında Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi salonlarında gerçekleştirildi.


Yaşam Koçluğu Eğitimi, öğrencilere mesleki rehberlik, yönlendirme ve yaşam koçluğu anlamında daha fazla destek sağlayabilecek yeterlilik kazandırmak amacıyla gerçekleştirildi. Eğitimler, İstanbul'da faaliyet gösteren özel bir eğitim-danışmanlık firmasından alınmış olup, ayın Selçuk DANIŞMANT ve Feyza Meryem CAN tarafından verildi.


Yaşam koçları öğrenci grubu eğitimine 20, Yaşam koçu öğretmen grubuna 20 kişi katıldı. Kursiyerlere hizmet sağlayıcı firma tarafından kurs sonunda yapılan değerlendirme sınavı neticesinde 40 kişiye Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Onaylı Yaşam Koçluğu sertifikası verildi.