Giresun Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi'nin haftalık olağan proje değerlendirme toplantısı bugün Vali Dursun Ali Şahin başkanlığında yapıldı.

Toplantı; Açık hibe programlarından, Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği Programında ülkemizin rolü ve bu programdan ilimizin nasıl faydalanabileceği ile Avrupa Birliği hakkındaki toplumsal bilgi ve anlayışı geliştiren ve AB politikalarının vatandaşların yaşamlarındaki etkilerini anlatan, katılım surecini ve sürecin işleyişini açıklayan ve AB üyeliğine destek oluşturan ve AB-Türkiye ilişkileri ve üyelik süreci hakkındaki yanlış kanıları ve mitleri gideren 'AB Yayında IV' programı teklif çağrısından ilimizde ki yerel TV'lerin bu programdan yararlanması için teknik destek sağlanması konuları görüşüldü.

Toplantıda açık hibe programları ve bu programların ilimizde nasıl uygulanacağı ve faydalanıcılarının kimler olabileceğine dair fikir alış-verişinde bulunuluyor. Ayrıca proje sahiplerine Perşembe gününe randevu verilerek proje hazırlıklarına teknik destek sağlamak için projeler uzmanlar tarafından incelenip, eksikliklerinin giderilmesi ve projelerinin sağlıklı bir şekilde hayata geçirilmesi sağlanıyor.
Toplantı Her hafta Perşembe günü saat 09.30 ile 11.30 arası Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi'nde İl AB Daimi Temas Noktası ve İl Koordinatörü olan Vali Yardımcısı Günay Öztürk başkanlığında yapılmaktadır.