'İnsan Ticaretinin Ortadan Kaldırılmasına yönelik AB 2012-2016 Stratejisi' insan ticareti mağdurlarının korunması ve onlara Üye Devletlerde yardım sağlanması alanında faaliyet gösteren bir AB sivil toplum örgütleri platformunun kurulmasını öngörmektedir. Platform, kilit aktörler arasında işbirliği ve eşgüdümün artırılması amacıyla sivil toplumun AB nezdinde temaslarda ve tecrübe alış verişinde bulunmasına yönelik bir forum oluşturacaktır. Platform ikinci toplantısını 9-10 Aralık 2013 tarihlerinde gerçekleştirecektir. Platformun toplantıları Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte ve düzenlenmekte olup, Komisyon örgüt başına bir temsilcinin seyahat ve konaklama masraflarını karşılayacaktır.


Slovenya ve komşuluk bölgesinden seçilen dört adet öncelikli üçüncü ülkeden (Türkiye,Arnavutluk, Cezayir ve Ukrayna) sivil toplum örgütleri ile çocuk hakları üzerinde çalışmalar yürüten sivil toplum örgütleri, 9-10 Aralık 2013 tarihlerinde Brüksel'de düzenlenecek olan AB İnsan Ticareti Sivil Toplum Platformu'nun ikinci toplantısına katılma yönündeki ilgilerini beyan etmeye davet edildi.


Başvuruda bulunmak için lütfen web sayfasını ziyaret ediniz:http://ec.europa.eu/anti-trafficking/entity.action?breadCrumbReset=true&path=EU+Policy%2FPlalotm_SloveniaBaşvuru formunun doldurularak en geç7 Ekim 2013 günü saat 17:00itibariyleHOME-ANTITRAFFICKING@ec.europa.euadresine gönderilmesi gerekmektedir.Teknik bir sıkıntıyla karşılaşılması halinde lütfenHOME-ANTITRAFFICKING@ec.europa.euadresini kullanarak durumu bildiriniz.