British Council, Researcher Links programı altında akademik ziyaret fonu ile Türkiye'den ve Birleşik Krallık'tan kariyerinin başlangıcındaki araştırmacılara destek olmaya devam ediyor.

Araştırma alanındaki uluslararası ortaklıklar, küresel bilgi ekonomisinin vazgeçilmez bir parçası olduğu gibi uluslararası bir düzlemde çalışma yürüten araştırmacıların daha verimli oldukları görülüyor. Uluslararası araştırma ortaklıkları aynı zamanda farklı deneyimlerden ve kültürlerden gelen bireyler arasında ilişki ve güven kurulmasına yardımcı oluyor.

Kültürler arası ilişkiler konusunda uzun yıllardır çalışan British Council, yükseköğretim alanındaki küresel uzmanlığını kullanarak dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren araştırma ve yükseköğretim kurumlarıyla iş birliği kuruyor. Bu kapsamda, British Council, Temmuz 2013'te Researcher Links İnisiyatifi'nin ilk ayağını Türkiye'de iki ülke araştırmacılarını bir araya getirecek Çalıştay Fonu ile hayata geçirdi.

British Council, Birleşik Krallık'tan ve içlerinde Türkiye'nin de bulunduğu dünyanın on sekiz ülkesinden kariyerinin başlangıcındaki genç araştırmacılar arasındaki uluslararası iş birliklerini teşvik etmek amacıyla oluşturduğu inisiyatifin ikinci ayağı olan Akademik Ziyaret Fonu başvurularını Ekim 2013'te başlattı.

Akademik Ziyaret Fonu başvuruları açıldı

Researcher Links Programı'nın birinci ayağında, kariyerinin başlangıcındaki akademisyenleri workshop fonu ile destekleyen British Council, programın bu ikinci ayağında akademisyen ve araştırmacıları Akademik Ziyaret Fonu - Travel Grant ile destekliyor.

Kimler yaralanabilir?

Çalışmalarını Birleşik Krallık veya Türkiye'de yürüten akademik kariyerinin başlangıcındaki araştırmacı/akademisyenler

Son 10 yıl içerisinde doktora derecesi almış araştırmacılar
Doktora sahibi olmayan ancak ilgili alanda araştırma tecrübesine sahip, ve köklü bir araştırma aktivitesi için doktora derecesinin ön koşul olarak gerekli olmadığı alanlarda çalışan araştırmacılar

Desteklenecek araştırma alanları neler?

Biyoloji ve Tıbbi Bilimler
Çevre Bilimleri
Tarım ve Gıda Bilimleri
Mühendislik
Fizik ve Uzay Çalışmaları
Sosyal Bilimler
Sanat ve Beşeri Bilimler


Destek kriterleri:

Araştırmacılar, Akademik Ziyaret Fonu'ndan 1 ile 3 ay arasında araştırma ziyaretleri için faydalanabilecekler.
Araştırma ziyaretlerinin 31 Mart 2015 tarihi itibariyle tamamlanmış olması gerekmektedir.
Her bir araştırmacının alabileceği maksimum fon miktarı £ 7,695 ile sınırlandırılmıştır.

Son başvuru tarihi: 24 Kasım 2013

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için Researcher Links sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

http://www.britishcouncil.org/society/science/researcher-links

Sorularınızı UK-researcherlinks@britishcouncil.org adresine iletebilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular için tıklayınız.

http://www.britishcouncil.org/society/science/faqs-travel-grants