Kamu çalışanlarımızın Avrupa Komisyonu'nda Geçici Görevlendirilmiş Ulusal Uzman (SNE) ve Profesyonel Eğitimdeki Ulusal Uzman (NEPT) olarak istihdam edilmesinin önü açılmıştır.

Bu çerçevede, Mart 2014 NEPT kadroları Komisyon tarafından açıklanmıştır ve başvuru için gerekli şartları içeren belgeler ile başvuru belgeleri www.ab.gov.tr/ulusaluzman elektronik adresinde yer almaktadır.

1 Mart veya 16 Mart 2014 tarihlerinde göreve başlamaları öngörülen NEPT adaylarında aranılan şartlara, açıklayıcı belgelere ve başvuru belgelerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen adayların başvurularını kurumları aracılığıyla 14 Kasım 2013 tarihinden geç olmamak kaydıyla Avrupa Birliği Bakanlığına iletmeleri gerekmektedir. Başvurularda başvuru formu ile birlikte Europass formatında düzenlenmiş özgeçmiş de iletilecektir. Ülkemize tahsis edilen kontenjan çerçevesinde Avrupa Komisyonuna en fazla 5 aday bildirilecektir.

Başvuru yapmak isteyen adayların başvurularını teslim etmeden önce süreç hakkındaki bilgi notlarını gözden geçirmeleri uygun olacaktır.

http://www.abgs.gov.tr/index.php?p=47462&l=1